جستجو
قیمت مبل راحتی

فهرست مطالب

چه عواملی روی تغییر قیمت مبل راحتی تاثیرگذار است؟

تاریخ انتشار: 1402/01/26
زمان مطالعه: 18دقیقه
منبع: مجله دکوراسیون داخلی
عوامل موثر بر قیمت مبل راحتی

در این مقاله قصد داریم به تحلیل و بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت مبل راحتی بپردازیم و هر یک از این عوامل را به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که می‌دانید مبل‌های راحتی در حال حاضر جز محبوب ترین مبل‌های بازار محسوب می‌شوند و طرفدارن بسیار زیادی دارند. از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل تاثیر گذار روی قیمت مبل‌های راحتی بپردازیم.

قیمت مبل راحتی

مبل راحتی از جمله مواردی است که تنوع بسیار زیادی دارد و به همین دلیل نیز توانسته است به خوبی جایگاه خودش را در بازار پیدا کند. این نوع از مبل نسبت به سایر انواع مبل‌ به مانند مبل‌های سلطنتی و کلاسیک به مراتب قیمت کمتری را دارد. دلیل این سخن نیز این است که در ساخت این مبل‌ها از منبت کاری استفاده نشده است. به همین دلیل نیز شما عزیزان می‌توانید با بودجه به مراتب کمتر اقدام به خرید مبل‌های راحتی کنید. همان طور که می‌دانید مبلمان از جمله مواردی هستند که نمای خاصی را به خانه خواهند داد. مبلمان راحتی فضای صمیمی و دوستانه‌ای را به مهمانان شما القا خواهند کرد. اما در حال حاضر سوال این است که چه عواملی بر روی قیمت مبل راحتی تاثیر گذار هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت مبل راحتی

1. نوع چوب

این مورد تاثیر بسیار زیادی در مبلمان راحتی ندارد، اما نوع چوب همیشه یکی از معیارهای اصلی در تعیین قیمت مبل می‌باشند. به عنوان مثال مبل‌های سلطنتی که در ساخت آنان از چوب استفاده شده است، قیمت به مراتب بیشتری را در مقایسه با مبل‌های راحتی دارند. در مورد مبل‌های راحتی نیز در برخی از آنان از چوب استفاده شده است که این مسئله منجر به این شده است که قیمت آن مبل راحتی به مراتب بیشتر از سایر انواع آن باشد. البته جا دارد به این موضوع توجه داشته باشید که جنس مورد نظر ممکن است که چوب نباشد! متاسفانه برخی از تولید کنندگان چوب برای کاهش قیمت مبل راحتی و یا سایر مبل‌های دیگر به جای چوب از موارد دیگری به مانند پلی استر رزین استفاده می‌کنند. این موارد دارای کیفیت خوبی نیستند و داوم آنان بسیار کم است.
چوب مهندسی شده نیز یکی از مواردی است که در حال حاضر در صنعت مبل سازی بسیار از آن استفاده می‌شود. یکی از دلایلی که این چوب‌ها به بازار آمدند بالا بودن قیمت چوب‌های طبیعی بود که منجر به این شد که مهندسان به این فکر باشند که از ضایعات چوب، چوب‌های مهندسی شده با کیفیت مناسب و قیمت به مراتب کمتر را بسازند.

2. جنس پارچه

یکی دیگر از مواردی که روی قیمت مبل راحتی تاثیرگذار می‌باشد، جنس پارچه به کار رفته در آن است. پارچه به کار رفته در طراحی و ساخت یک مبل، شکل و شمایل خاصی را به مبل خواهد داد. در بسیاری از موارد افراد به جنس پارچه توجه نمی‌کنند و بیشتر به طرح و نحوه ساخت آن توجه دارند. اما بهتر است که این را به خوبی به خاطر بسپارید که جنس پارچه یکی از مهمترین فکتورها برای خرید یک مبل محسوب می‌شود و یکی از دلایل تعیین کننده قیمت مبل راحتی نیز جنس پارچه آن خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که مبل راحتی مورد نظر شما دارای جنس پارچه چرم باشد، قیمت آن به مراتب بیشتر از سایر مبل‌های دیگر خواهد بود.

3. نوع اسفنج و فوم

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر روی قیمت مبل راحتی نوع اسفنج و فوم به کار رفته در آن می‌باشد. فوم‌ها به صورت کلی در دو نوع سرد و گرم تولید می‌شوند. فرم سرد آن دارای حالت ارتجاعی به مراتب بیشتر است. این موضوع به این معننی است که بعد از نشستن بر روی مبل‌ و بعد از برخواستن از روی آن، سریعا به حالت قبلی خود بازخواهد گشت. اما در این بین فوم‌های گرم آن دسته از فوم‌هایی می‌باشند که بعد از نشستن بر روی آنان و بلند شدن، مدتی طول خواهد کشید تا به حالت اولیه خود بازگردند. پس با توجه به این موضوع مبل‌هایی که در آنان از فوم سرد استفاده شده است، به مراتب قیمت بالاتری را خواهند داشت.
شاید برای برخی از شما عزیزان این سوال مطرح شده باشد که فوم‌های سرد و گرم چگونه ساخته می‌شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که فوم‌های سرد با حرارت غیرمستقیم تولید خواهند شد و برای همین نیز عمر بالایی دارند و قیمت آنان نیز همان طور که پیش از این اشاره کردیم، بالاتر خواهد بود. در بسیاری از موارد می‌توان فوم‌های سرد را تا بیش از 15 سال استفاده کرد. اما فوم‌های گرم در کوره و به واسطه حرارت مستقیم ایجاد خواهند شد و بعد از مدت زمان نسبتا کوتاهی کیفیت اولیه خود را از دست خواهند داد. این دسته از فوم‌ها چیزی در حدود 3 الی 5 سال کیفیت خود را حفظ خواهند کرد و سپس باید آنان را تعویض کنید.

4. نوع ساخت

همان طور که می‌دانید مبلمان راحتی دارای تنوع بسیار زیادی هستند که هر یک از آنان دارای خصوصیت و ویژگی منحصر به فردی می‌باشد. هر یک از این مبلمان دارای طراحی خاصی هستند و بسته به نوع ساختی که دارند قیمت آنان متفاوت می‌باشد. اما در این بین اگر شما عزیزان از جمله افرادی هستید که به دنبال مبلمانی هستید که به واسطه دست درست شده باشد، باید قیمت به مراتب بیشتری را برای خرید آن پرداخت کنید. اینن مسئله کاملا درست است که مبلمانی که با دستگاه درست می‌شوند دارای کمترین میزان مشکل هستند و کاملا بی نقص می‌باشند، اما همیشه کالاهایی که به واسطه دست درست می‌شوند دارای قیمت بیشتری خواهد بود. علاوه بر مواردی که تا به اینجا به آنان اشاره کردیم، عوامل دیگری نیز بر روی قیمت مبل راحتی تاثیرگذار هستند که در ادامه به آنان اشاره خواهیم کرد.

سایر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت مبل راحتی

1. تورم

کاهش ارزش پول ملی و تورم دو معقوله بسیار مهم هستند که بعد از تحریم‌ها هر روز به گوشمان می‌خورند. تورم علاوه بر این که بر روی قیمت بسیاری از کالاهای اساسی و خوراکی تاثیر خود را اعمال خواهد کرد، بر روی بازار مبل نیز تاثیر گذار خواهد بود و قیمت آن را به مراتب بالاتر خواهد برد. پس با توجه به این مسئله می‌توان یکی از دلایل افزایش قیمت مبل راحتی را تورم در نظر گرفت.

2. افزایش قیمت فوم و پارچه

همان طور که پیش از این نیز به آنان اشاره کردیم، فوم و پارچه دو نمونه از ارکان‌های مهم برای ساخت مبل می‌باشند. این مواد اولیه در حال حاضر بسیار سخت گیر می‌آیند و به دلیل تحریم‌های موجود امکان وارد کردن آن به کشور وجود ندارد. همین مسئله موجب بالا رفتن قیمت فوم و پارچه شده است. تا جایی که قیمت مبل در سال 95 نصف قیمت مبل در حال حاضر بود. البته شایان به ذکر است که این افزایش قیمت به سود تولید کننده نبود و آنان نیز به مانند مصرف کننده از این افزایش قیمت ناراضی می‌باشند.

3. فرآیند تولید مبل

همان طور که می‌دانید در بسیاری از موارد قیمت تمام شده در یک کارخانه بسیار پایین‌تر از قیمت تولید شده در یک کارگاه می‌باشد. یکی از دلایل اصلی این رخ داد این است که در کارخانه عموما مواد اولیه به صورت عمده و با قیمت کمتر خریداری خواهند شد. این مسئله در حالی است که در یک کارگاه یک فرد مجبور به انجام چندین کار به صورت همزمان خواهد بود و از طرفی نیز قیمت محصولات برای او بیشتر از کارخانه تمام خواهد شد. همین مسئله منجر به افزایش قیمت محصول دست ساز خواهد شد.

4. قابلیت تغییر

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر روی قیمت مبل راحتی را می‌توان قابلیت تغییر آن دانست. به عنوان مثال اگر مبل راحتی مورد نظر قابلیت تخت خواب شدن را داشته باشد، قیمت آن نسبت به سایر مبل‌ها به مراتب بالاتر خواهد رفت. قابلیت تغییر تنها به تخت خواب شدن محدود نخواهد شد و موارد زیادی را می‌توان به آن نسبت داد که از جمله آنان می‌توان به مکانیسم تاشو، گردان و تغییر ارتفاع اشاره کرد. پس با توجه به این مسئله می‌توان یکی از دلایل بالا رفتن قیمت مبل راحتی و سایر مبل‌های موجود را قابلیت‌های آنان دانست.

آیا برندینگ در صنعت مبل بر روی قیمت تاثیرگذار است؟

اگر مبل راحتی شما در یک کارگاه بدون هویت تولید شده باشد ممکن است قیمت آن چیزی در حدود 30 الی 40 درصد کمتر از مبلی با همان کیفیت در یک شرکت بزرگ با نام تجاری معروف می‌باشد. البته این میزان اختلاف قیمت در صورتی که شرکت مورد نظر از شهرت بسیار زیادی برخورد دار باشد، بالاتر از این نیز خواهد رفت. البته شایان به ذکر است که برندهای معتبر در زمان ساخت محصولات و مبلمان خود از بهترین کیفیت و طراحی استفاده خواهند کرد و برای این که بتوانند نیاز مشتریان خود را برطرف نمایند همیشه از بهترین جنس پارچه و چوب در محصولات خود استفاده خواهند کرد. دلیل بیان کردن این سخن نیز این است که همیشه پایین بودن قیمت یک مبل به معنی با کیفیت بودن و هم کیفیت بودن آن با یک مبل از یک برند خاص نخواهد بود.

آیا محل فروش بر روی قیمت مبل راحتی تاثیرگذار است؟

همان طور که می‌دانید اگر شما یک کالا را از یک فروشگاه بزرگ خریداری کنید، علاوه بر قیمت کالایی که می‌خواهید خریداری کنید، پول محل را نیز از شما خواهد گرفت. این مسئله در مورد خرید مبل نیز صدق خواهد کرد. محل خرید به قدری در تعیین قیمت یک مبل تاثیر گذار است که در صورتی که شما آن را از یک فروشگاه بر خیابان اصلی خریداری کنید ممکن است که بیش از 30 درصد آن مبل را گران تر خریداری کنید. البته این موضوع در مورد نمایندگی‌ها صدق نخواهد کرد. نمایندگی‌های موجود در شهرهای مختلف تمامی مبل‌های خود را با قیمت یکسان و شرکتی به فروش خواهند رساند؛ دلیل این رخ داد نیز نظرات موجود بر فروش آنان می‌باشد.

آیا تقاضا بر روی قیمت مبل تاثیرگذار می‌باشد؟

تقاضا یکی از مواردی است که بر روی قیمت هر کالایی تاثیرگذار خواهد بود. به احتمال زیاد بسیاری از شما عزیزان این عبارت را بیشتر در بازار بورس شنیده باشید؛ اما این عبارت در زندگی روزمره ما نیز کاربرد دارند. به عنوان مثال اگر تقاضا برای خرید مبل راحتی بالا باشد به مراتب قیمت مبل راحتی بالاتر خواهد رفت. از طرفی نیز در صورتی که تقاضا برای خرید مبل راحتی پایین باشد، قیمت آن نسبت به قبل افت خواهد کرد. تقاضا یکی از مهمترین عواملی است که بر روی قیمت تاثیر خود را خواهد گذاشت و نحوه اثر آن گاهی بیش از 10 درصد کاهش و یا افزایش می‌باشد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت مبل راحتی را خدمت شما عزیزان شرح دهیم و هر یک از این عوامل را به صورت کامل خدمت شما عزیزان شرح دهیم. همان طور که در این مطلب نیز به آن اشاره کردیم، مبل راحتی یکی از رایج‌ترین انواع مبل در بازار است که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. از این رو در این مطلب عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت مبل راحتی را بررسی کردیم. به عنوان مثال یکی از موثرترین عوامل در قیمت این دسته از مبل‌ها قابلیت تغییر آنان می‌باشد. در صورتی که قصد خرید این نوع از مبل را داشته باشید، با توجه به تنوع بالایی که دارد، می‌توانید با دید بهتری مبل مورد نظر خود را خریداری کنید.
در پایان جا دارد به این موضوع اشاره کنیم که این موضوع کاملا درست است که مبل‌های راحتی تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار دارند؛ اما با تمام این اوصاف قیمت مبل راحتی در حال حاضر در مقایسه با سایر مبل‌های موجود در بازار معقول‌تر می‌باشد. به عنوان مثال در حال حاضر گران ترین قیمت مبل را در مبل‌های سلطنتی شاهد هستیم، دلیل این قیمت‌های نجومی نیز استفاده از منبت کاری در ساخت این دسته از مبل‌ها می‌باشد. از این رو در صورتی که بودجه کمی را در اختیار دارید، مبل‌های راحتی بهترین گزینه برای خرید می‌باشند.، زیرا هم ظاهر شیکی و هم دوام بالایی را دارند.

برای مطالعه بیشتر می توانید بر روی قیمت مبل کلاسیک مدرن کلیک کنید.

هیچ محصولی مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

هیچ محصولی مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

واحد تحقیق و توسعه مبلمان ایبلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مشاوره تخصصی خرید کنید
🎉 جشنواره تخفیف 🎉

برای اطلاع از آفرهای ویژه ایبلو شماره تماس خود را وارد کنید

از 5 تا 11 دی ماه