جستجو

بهترین روش چیدمان مبل ال

بهترین-روش-چیدمان-مبل-ال3

فهرست مطالب

یکی از نکات مورد توجه، هماهنگی مبلمان با دکوراسیون داخلی است. با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین روش چیدمان مبل ال بپردازیم.

معرفی مبل ال

مبل ال یک نوع مبل بوده که در دو وجه طراحی می شود. این نوع مبل به دلیل شکل خاص ویژه‌ خود مورد توجه بوده و در انواع فضا هایی با هر ابعادی استفاده می شود. این مبل اغلب از دو بخش تشکیل شده است که یکی از آنها بلندتر از دیگری بوده و معمولا برای عدم جاگیری بیشتری در گوشه استفاده می کنند.

با توجه به مزایای این نوع مبلمان، مبل ال یک گزینه مناسب برای افرادی است که به دنبال یک مبل راحتی هستند و به دلیل ابعاد کوچک به بهترین شکل در فضای موجود استفاده می شود.

بهترین-روش-چیدمان-مبل-ال-1
بهترین-روش-چیدمان-مبل-ال-1

بهترین روش چیدمان مبل ال

همیشه چیدمان مبل یکی از نکات مهم بوده که در زمان خرید و استفاده از مبل، مورد توجه قرار می گیرد. چیدمان مبل ال در فضای کوچک با چالش های مختلفی همراه است. می ‌توانید از فضای محدود خود به بهترین شکل استفاده کنید.

بررسی ابعاد مبل ال

انواع مبل ال در سبک راحتی، کوچک تر از مبلمان دیگر مانند مبل کلاسیک و مبل سلطنتی طراحی می شود. اگر فضای کوچک دارید، مبل ال را با ابعاد کوچک تر و مناسب برای فضای خود انتخاب کنید. اندازه مبلمان بسیار مهم است در نتیجه از شلوغی فضا جلوگیری می کند. در ادامه به ابعاد استاندارد مبل ال با توجه به مشخصات فضای داخلی می پردازیم.

انتخاب گوشه مناسب برای قرار گیری مبل ال

مبل ال را در یک گوشه از پذیرایی یا اتاق قرار دهید تا از فضای بیشتری استفاده کنید و احساس عدم شلوغی داشته باشید. می توانید در گوشه ای قرار دهید که در فاصله بیشتری از در و محل عبور باشد. در بخشی از پذیرایی که در مقابل پنجره قرار دارد، می توانید قرار دهید.

ارتفاع مبل ال

اگر مبل دارای قابلیت تنظیم ارتفاع است، آن را به ارتفاع مناسبی تنظیم کنید تا با آرامش بیشتر استراحت کنید. اگر قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد، می توانید در ارتفاع مورد نر تنظیم نمایید و ارتفاع مبل را کوتاه یا بلند کنید.

بهترین-روش-چیدمان-مبل-ال2
بهترین-روش-چیدمان-مبل-ال2

انتخاب و استفاده از رنگ‌ های روشن

به طور معمول در مبلمان مدرن و راحتی با توجه به فضای مدرن داخلی، از رنگ های روشن استفاده می کنند. انتخاب رنگ ‌های روشن برای مبلمان و دیگر عناصر داخلی می‌ تواند باعث ایجاد احساس فضا و روشنایی شود.

استفاده از مبل به عنوان تخت خواب

برخی مبل های ال قابلیت تبدیل به تخت خواب داشته و می توانید به عنوان تخت خواب نیز استفاده کنید. این ویژگی به عنوان کاربرد های اضافی مبل ال شناخته می شود. در ادامه به بهترین روش چیدمان مبل ال و مبل کلاسیک می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید مبل باکیفیت با قیمت مقرون به صرفه به صورت اقساطی به تولیدی مبلمان ایبلو مراجعه کنید.

مزیت های استفاده از مبل ال در فضای مسکونی و تجاری

استفاده از فضای بیشتر در خانه

به دلیل قرارگیری به صورت گوشه در فضا، از اشغال فضا جلوگیری می کند. می توانید در کنار عناصر زیبا دکوری خود از مبل ال استفاده کنید. این نوع مبلمان علاوه بر جلب زیبایی، امکان نشستن راحت و آرام را فراهم می ‌کند.

طراحی متنوع

یکی از ویژگی های مبل ال طراحی در اشکال و رنگ های متنوع است. این مبل در سبک مدرن طراحی شده و موجب می شود  در انواع طراحی‌ ها، رنگ‌ ها و متریال ‌های مختلف قابل استفاده باشد. در نتیجه به شما امکان انتخاب مدلی مناسب با دکوراسیون داخلی خود را می‌دهد.

بهترین-روش-چیدمان-مبل-ال4
بهترین-روش-چیدمان-مبل-ال4

انعطاف‌پذیری بالا

به دلیل طراحی خاص خود در فضا های مختلفی قرار گرفته و می توانید با تغییر محل قرار گیری مبل، دکوراسیون خود را تغییر دهید.  مبل ال به عنوان وسیله دکوراتیو نیز شناخته می شود.

مناسب برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه

این نوع مبلمان مناسب برای دورهمی های کوچک خانواده یا دوستان و همچنین برای استفاده فردی بهترین گزینه است. می توانید حتی در مجالس رسمی نیز می توانید استفاده کنید. اگر فضای کافی دارید، می توانید در کنار مبل راحتی، ال، مبلمان کلاسیک و سلطنتی خریداری نمایید. در صورت عدم فضای کافی مبل ال بهترین گزینه است.

بهترین چیدمان مبل ال و مبل کلاسیک

هماهنگی رنگ

اگر می‌خواهید مبل ال را با مبل کلاسیک یا سلطنتی ترکیب کنید، باید به رنگ آمیزی آن ها توجه کنید. باید رنگ ‌ها به خوبی با یکدیگر هماهنگ بوده و علاوه بر رنگ مبل باید با رنگ آمیزی دیوار ها نیز هماهنگ باشد. می‌توانید از رنگ‌ های مشابه یا تضادی استفاده کنید.

تعادل در اندازه

اگر مبل کلاسیک یا سلطنتی‌ بزرگ است، ممکن است مبل ال در ابعاد کوچک دیده شود. تلاش کنید تا یک تعادل مناسب در اندازه داشته باشید تا هر دو نوع مبل به طور هماهنگ در فضا جا شوند.

تزئینات مبلمان کلاسیک و مبل ال

مبلمان کلاسیک تزئینات متنوع تری دارند. از پارچه‌ های با کیفیت مخمل یا کتان در مبل کلاسیک استفاده می شود. می توانید در زمان ست کردن مبلمان از مبل هایی خریداری کنید که در پارچه هایی با متریال مشابه طراحی شده باشد. بیشتر مبلمان کلاسیک دارای هنر دست و نقوش هنرمندانه بوده ولی در حالی که مبل ال می‌تواند با پارچه ‌های راحت و الگو های ساده طراحی می شود.

مطابقت در الگو ها

می توانید از مبلمان با الگو های متفاوت نیز استفاده نمایید. مطمئن شوید که الگوها با یکدیگر بوده و یک تنوع جذاب در فضای داخلی ایجاد می شود.

در کنار مبل می توانید میز عسلی مشابه و میز ناهارخوری در رنگ های مشابه خریداری کنید. برای مشاهده انواع مبلمان سبک راحتی، مبل کلاسیک، انواع میز ناهارخوری، صندلی به فروشگاه آنلاین مبلمان ایبلو مراجع کنید.

برای مطالعه بیشتر به مقاله انواع مدل جدید مبل ال مراجعه کنید.

جمع بندی

بحث امروز ما در مورد بهترین روش چیدمان مبل ال بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید انواع مبل در سبک های مختلف به صورت اقساطی به تولیدی مبلمان ایبلو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مشاوره تخصصی خرید کنید
🎉 جشنواره تخفیف 🎉

برای اطلاع از آفرهای ویژه ایبلو شماره تماس خود را وارد کنید

از 5 تا 11 دی ماه