جستجو

مراحل ساخت مبل چگونه است؟

مراحل-ساخت-مبل-چگونه-است؟

فهرست مطالب

در مقاله مراحل ساخت مبل چگونه است؟ باید گفت مراحل ساخت مبل بر حسب نوع و سبک مبل انجام می شود. با ما همراه باشید تا به مراحل ساخت مبل کلاسیک و سلطنتی بپردازیم.

بهترین چوب برای ساخت کلاف مبل

برای ساخت انواع مبل انتخاب چوب مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد. به طور عمده جهت ساخت مبل از چوب گردو، چوب راش، چوب روسی، افرا و غیره استفاده می نمایند که با توجه به تراکم استحکام قدرت در ساخت مبل کاربرد دارند. در نظر داشته باشید برای قسمت های مختلف از جمله کلاف مبل باید از چوب های مناسب و مستحکم استفاده نمایید. در نظر داشته باشید برای ساخت مبل سلطنتی باید از چوب هایی استفاده شود که خاصیت منبت کاری داشته باشد.

ساخت کلاف مبل

پس از انتخاب چوب مناسب مراحل نجاری مبل انجام می شود. چوب انتخاب شده به کارگاه نجاری منتقل شده و به وسیله اره های نجاری و سایر تجهیزات کاربردی به کلاف متناسب تبدیل می شود.  کلاف مبل با توجه به سبک مبل تعیین کننده بوده و باید توسط افراد حرفه ای کلاف مناسب ساخته شود. در نتیجه قدرت و استحکام مناسبی داشته باشد. در ادامه مراحل ساخت مبل به منبت کاری مبل می پردازیم.

مراحل-ساخت-مبل-چگونه-است1
مراحل-ساخت-مبل-چگونه-است1

منبت کاری مبل

پس از تکمیل و ساخت کلاف مبل با توجه به نوع مبل منبت کاری برای جلوه بیشتر مبل انجام می شود. هرچه از طرح های سنتی و پیچیده استفاده شود، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. امروزه از روش های مختلفی برای منبت کاری چوب استفاده می شود که می توانیم به طرح های سی ان سی و منبت کاری دستی اشاره نماییم.

در طرح منبت کاری سی ان سی، طرح دلخواه به دستگاه ارائه شده و با توجه به شبیه سازی های انجام شده، طرح سه بعدی دلخواه تولید می شود. استفاده از روش دستی بسیار وقت گیر و زمان بر بوده ولی حاصل کار تجربه منبت کاران و نجاران خواهد بود.

مونتاژ مبل

پس از ساخت کلاف و منبت کاری وارد مرحله مونتاژ می شود. در این مرحله بخش های متخلف مبل به همدیگر متصل می شوند. مونتاژ مبل باید با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود که استحکام مبل افزایش یابد. لازم به ذکر است که پس از مونتاژ تحمل وزنی و قدرت مبل تست و اندازه گیری می شود. پس از مونتاژ قطعه های مبلمان به همدیگر متصل می شود و در ادامه وارد مرحله رنگ آمیزی می شود.

رنگ آمیزی مبل

به جرئت می توان گفت رنگ کاری مبل یکی از بحث های اهم در ساخت مبل بوده که با استفاده از تجهیزات مخصوص رنگ انجام می شود. در قدم اول برای از بین بردن پسی و بلندی ها یا ناهمواری های مبل بتونه کاری می شود تا سطح صاف و سیقلی به وجود آید. در ادامه رنگ آستر بر روی کلاف آماده پاشیده می شود که یک لایه از مبل را پوشش دهد.

پس از خشک شدن کامل رنگ آستر، رنگ کاری اصلی انجام می شود. رنگ آمیزی طبق سلیقه مشتری و انتخاب آن انجام می شود. باید از رنگ های با کیفیت مناسب چوب در رنگ امیزی مبل استفاده شود که پس از مدتی دچار پوسیدگی و مشکلات مشابه نشود. در ادامه مراحل ساخت مبل، به مرحله رویه کوبی مبل می پردازیم که یکی از سخت ترین مراحل ساخت مبل محسوب می شود.

مراحل-ساخت-مبل-چگونه-است2
مراحل-ساخت-مبل-چگونه-است2

رویه کوبی مبل

به عنوان آخرین مرحله ساخت مبل، رویه کوبی انجام می شود. این مرحله نیاز به تسلط خاصی بوده که باید توجه افراد ماهر انجام شود. اگر قصد خرید مبل با کیفیت مطابق با آخرین تکنولوژی روز جهان را دارید، می توانید برای مشاهده جدید ترین نمونه های مبل به سایت یا فروشگاه های مبلمان ایبلو در سراسر کشور مراجعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تولیدی مبلمان ایبلو در تماس باشید.

تسمه کشی مبل

در مقاله مراحل ساخت مبل چگونه است؟ باید گفت که در قدم اول تسمه کشی مبل انجام می شود که برای نگه داری فوم روی مبل می شود. در نظر داشته باشید تسمه کشی باید به صورت اصولی انجام شود که فرایند فوم کشی به صورت نرمال انجام شود.

فول گذاری مبل

بعد از فرایند تسمه کشی نوبت فوم گذاری مبل است. باید فول با توجه به ابعاد مبل برش داده شوده و در داخل مبل متناظر نصب شود. برای مبل از فوم های نوع سرد استفاده می کنند.

یکی از مجموعه های معتبر در زمینه طراحی و فروش انواع مبل، مجموعه ایبلو بوده که می توانید با توجه به طرح دلخواه خود مبل مناسب را ثبت سفارش و خریداری نمایید. در این مجموعه انواع مبل های سلطنتی، کلاسیک، راحتی و غیره موجود بوده که با مراجعه به سایت ایبلو نمونه طرح خای این مجموعه قابل مشاهده خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان سایت ایبلو در تماس باشید.

پارچه کشی

رنگ و طرح پارچه با توجه به انتخاب مشتری انجام می شود. پس از انتخاب پارچه مبل به قسمت برش و دوخت ارسال می شود که با توجه به ابعاد رویه مبل، فرایند برش و دوخت پارچه انجام شود. بعد از دوخت پارچه، پارچه کشی مبل انجام می شود. برای نصب پارچه از منگنه و دستگاه منگه پنوماتیک یا بادی استفاده می کنند.

در نظر داشته باشید ثرمه کشی مبل نیز برای پنهان کردن گوشه های مبل انجام می شود که ظاهر مبل را شیک و زیبا تر می کند.

جمع بندی

بحث امروز ما در مورد مراحل ساخت مبل چگونه است؟ بود. سعی کردیم به ترتیب این مراحل را بررسی کرده و تکنیک های لازم را بررسی کنیم. تمامی این مراحل در کارگاه های مبل سازی انجام می شود. فرد متخصص باید توانایی و تجربه برش چوب و سایر مراحل ساخت مبل را داشته و سپس اقدام به ساخت مبل نماید.

خرید مبل از سازندگان متخصص باعث افزایش کیفیت مبلامن و تجهیزات چوبی می شود. یکی از انتخاب های برتر در زمینه خرید مبل، تولیدی مبلمان ایبلو بوده که امکان خرید با شرایط ویژه امکان پذیر بوده و همچنین می توانید سایر تجهیزات چوبی مانند آباژور، جلو مبلی، صندلی، میز مبل و غیره را می توانید با تخفیفات ویژه خریداری نمایید. امیدواریم مطالب بررسی شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

برای مطالعه بیشتر به مقاله خرید مبل راحتی اقساطی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مشاوره تخصصی خرید کنید
🎉 جشنواره تخفیف 🎉

برای اطلاع از آفرهای ویژه ایبلو شماره تماس خود را وارد کنید

از 5 تا 11 دی ماه