جستجو
خرید مبل راحتی از ایبلو

فهرست مطالب

چگونه یک مبل خوب بخریم؟

تاریخ انتشار: 1401/05/21
زمان مطالعه: 13 دقیقه
منبع: مجله دکوراسیون داخلی
خرید مبل خوب

فهرست مطالب

مبل جز جدایی‌ناپذیری از دکوراسیون منزل است. بسیاری از افراد اهمیت زیادی به دکوراسیون منزل و البته راحتی خود می‌دهند به همین دلیل در هنگام خرید مبل راحتی و مبل کلاسیک و مبل نئوکلاسیک نهایت دقت را به کار می‌گیرند. مشتریان برای خرید این محصولات با گزینه‌های بسیار زیادی روبه‌رو هستند که باید با آگاهی کامل آن‌ها را انتخاب کنند. موارد بسیار زیادی وجود دارند که در هنگام خرید مبل باید به آن‌ها توجه داشته باشد. در هنگام خرید مبل باید به ساختمان مبل، نقش آن، موارد به کار رفته در آن، نوع پارچه و سایر مشخصات آن توجه کنید تا بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید. با این مقاله همراه باشید تا بتوانید با بالا بردن آگاهی خود بدون ریسک اقدام به خرید این محصولات کنید.

توجه به ساختمان مبل

به طور کلی مبل‌ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. هر کدام از این مبل‌ها دارای طرح و ساختمانی هستند. می‌توان گفت که این محصول در انواع مختلف زیر در بازار وجود دارد:
• مبل‌های سلطنتی یا همان مبل‌های استیل
• مبل‌های راحتی
• مبل‌های کلاسیک
البته باید بدانید که هر کدام از این محصولات خود دارای انواع مختلفی هستند. به‌عنوان‌مثال مبل‌های راحتی خود در انواع مختلف شانو، ال، ال یو و … در بازار وجود دارند. حتماً دقت داشته باشید مناسب با محل زندگی و ساختمان خود بهترین نوع این محصولات را انتخاب کنید.

هر کدام از انواع مختلف این محصولات که در بالا ذکر کردیم دارای مشخصات خاصی هستند که نشان می‌دهند دارای کیفیت بالایی هستند یا خیر. مبل‌هایی مستحکم‌تر هستند و عمر بیشتری دارند که دارای اسکلت محکم‌تری هم باشند.

اگر مبلی خریداری می‌کنید که در آن از چوب استفاده شده است حتماً در هنگام خرید آن دقت کنید که جنس چوب آن با کیفیت باشد. البته جنس چوب‌هایی که در مبل‌های استیل به کار می‌رود با جنس چوبی که در مبل‌های چوبی به کار می‌روند دارای تفاوت‌هایی هستند.

اگر قصد خرید مبل استیل را دارید بدانید که سنگین بودن وزن آن به هیچ وجه نمی‌تواند نشانه خوبی باشد. مبل‌هایی دارای کیفیت بالایی هستند که دارای وزن ایده آل و سبکی باشند و بتوان آن‌ها را به راحتی جا به جا کرد.

مبل‌هایی که دارای یک ساختمان خوب و مستحکم باشند و به خوبی تولید شده باشند به هیچ وجه نباید صدای جیرجیر بدهند. این موضوع یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که معمولاً بعد از مدتی این محصولات با آن روبه‌رو می‌شوند. این محصولات باید به‌گونه‌ای تولید شوند که در روی سطوح صاف به خوبی قرار بگیرند و به هیچ وجه نلغزند.

از دیگر نشانه‌ها که باید در هنگام خرید مبل راحتی و مبل کلاسیک و مبل نئوکلاسیک به آن توجه داشته باشید رنگ‌آمیزی آن است. مبل باید به‌گونه‌ای رنگ شود که کاملاً صاف باشد و به هیچ وجه لکه بر روی آن وجود نداشته باشد. موضوع مهم دیگری که در هنگام خرید مبل باید به اآنتوجه داشته باشید این است که باید به قیمت آن توجه داشته باشید.

اگر می‌خواهید که مبل‌هایی ارزان‌قیمت‌تر انتخاب کنید می‌توانید از محصولات نیمه استیل استفاده نمایید. در این محصولات پارچه و چوب کمتری به کار رفته است. این موضوع باعث می‌شود تا قیمت به مراتب کمتری هم به نسبت سایر محصولات داشته باشند.

عوامل مختلف دیگری در قیمت نهایی این محصول و دیگر وسایل دکوراسیون خانه اثر گذار هستند که در هنگام خرید مبل باید به آن‌ها توجه داشته باشید. جنس چوب و نوع پارچه‌ای که در تولید این محصولات به کار رفته است رابطه مستقیمی با قیمت نهایی این محصولات دارد. در هنگام خرید مبل راحتی و مبل کلاسیک و مبل نئوکلاسیک حتماً دقت داشته باشید که از چوب خوبی در آن استفاده شده باشد.

به طور معمول چوب راش باکیفیت است و از برخی دیگر از چوب‌های موجود در بازار گران‌قیمت‌تر است. البته در این میان برخی دیگر از چوب‌ها به مانند گردو هم دارای کیفیت خوبی هستند. در تولید برخی از مبلمان استیل از چوب‌های سفید استفاده می‌شود. این چوب‌ها دارای کیفیت بالایی نیستند و استفاده از آن‌ها در این نوع مبلمان‌ها می‌تواند کیفیت آن‌ها را تحت تأثیر خود قرار دهد.

توجه به نقش در هنگام خرید مبل

موضوع دیگری که در هنگام خرید مبل باید به آن دقت کنید نقش آن است. معمولاً بر روی مبل‌های مختلف منبت کاری‌های مختلفی هم صورت می‌گیرد. در هنگام خرید حتماً دقت داشته باشید بهترین و زیباترین نوع آن را انتخاب نمایید. به‌عنوان مثال حتماً در بازار دیده‌اید که برخی از مبل‌ها به مانند مبل‌های استیل که دارای دسته‌های گلی هستند دارای قیمت‌های بالاتری به نسبت سایر مبل‌های ساده‌تر هستند.

این موضع به دلیل نقش‌ها و منبت کاری‌هایی است که بر روی این محصول صورت گرفته است. علاوه بر این، آن محصولات دارای پایه‌های محکم‌تری به نسبت سایر مبل‌ها هستند و همچنین در تولید آن چوب‌های بیشتری هم به کار رفته‌اند. تمامی این موضوع‌ها در کنار نقش و نگار زیباتر این نوع مبل باعث می‌شوند که مبل باکیفیت تر باشد.

اگر قصد دارید تا هزینه بالاتری برای خرید مبل پرداخت کنید می‌توانید محصولاتی را انتخاب نمایید که دارای نقش‌ها و گل‌های ظریف‌تر و پیچیده‌تری باشند. این محصولات معمولاً بسیار زیباتر از سایر مبل‌های موجود در بازار هستند. در هنگام خرید مبل حتماً دقت داشته باشد که طرح‌ها و گل‌های طراحی شده و منبت‌کاری‌شده قرینه هم باشند. علاوه بر این باید نقش‌های ایجاد شده بر روی تاج با پایه‌های مبل هم خوانی داشته باشند در غیر این صورت بدانید که دقت زیادی در طراحی این محصول انجام نگرفته است.

توجه به فوم در هنگام خرید مبل

یکی دیگه را مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید مبل به آن توجه داشته باشیم فوم و اسفنج‌هایی است که برای مبل‌ها تولید شده‌اند. برای تولید مبل‌ها از تشک‌های مختلفی استفاده می‌شوند. به طور معمول می‌توان گفت که تشک‌هایی که به صورت دبل تولید می‌شوند جز باکیفیت‌ترین و بهترین تشک‌هایی هستند که می‌توان انتخاب کرد. این نوع تشک‌ها را می‌توان به راحتی شست و شو داد و بارها از آن‌ها استفاده کرد.
در ساخت مبل ممکن است از اسفنج استفاده شده باشد و یا این که در طراحی آن از فوم بهره بگیرند. اگر از فوم استفاده شده باشد در هنگام خرید مبل حتماً دقت داشته باشید که فوم‌ها از نوع سرد باشند. اگر هم از اسفنج‌ها در تولید آن استفاده شده است حتماً دقت داشته باشید که از اسفنج‌های سی کیلویی در تهیه مبل استفاده شده باشد. شاید برای شما سؤال باشد که چرا باید از فوم‌های سرد در تولید مبل استفاده شود؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که فوم‌های گرمی که برای تولید مبلمان از آن‌ها استفاده می‌شود در مدت زمان کمی یعنی چیزی در حدود سه ماه آسیب می‌بینند. در هنگام خرید حتماً دقت داشته باشید که یک تست ساده را بر روی مبل انجام دهید تا مشخص شود که برای تولید این محصول از چه نوع فومی استفاده شده است.

اگر به مبل‌هایی که از فوم سرد استفاده شده‌اند فشاری را وارد کنید بعد از مدت زمان کمی به حالت اولیه خود باز خواهند گشت. اگر این تست را بر روی فوم‌های گرم انجام دهید با تأخیر به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. اگر مبلی را انتخاب کرده‌اید که از اسفنج در آن استفاده شده است حتماً دقت داشته باشید که از اسفنج‌های سی یا سی و پنج کیلویی در تولید آن استفاده شده باشد.

این نوع اسفنج‌ها قابلیت شست و شو دارند. علاوه بر این موضوع این نوع اسفنج‌ها با گذشت تنها چند ماه به مانند سایر اسفنج‌ها کیفیت و شکل خود را از دست نمی‌دهند و این موضوع باعث می‌شود تا شما برای مدت‌ها یک مبلمان خوب و باکیفیت داشته باشید.

توجه به نوع پارچه در هنگام خرید مبل

یکی از موضوعات دیگر که در هنگام خرید مبل راحتی و مبل کلاسیک و مبل نئوکلاسیک باید به آن توجه داشته باشیم توجه به نوع پارچه‌ای می‌باشد که در مبل از آن استفاده شده است. پارچه به طور مستقیم در دید افراد قرار می‌گیرد به همین دلیل نقش بسیار زیادی رد زیبایی این محصولات خواهد داشت.

علاوه بر این موضوع پارچه باید دارای کیفیت بالایی باشد تا بتوانید تا مدت زمان زیادی به خوبی کار کند. در واقع می‌توان گفت که استفاده از پارچه خوب در تولید مبل به اندازه فوم‌ها و اسفنج‌های به کار رفته در مبل تأثیر خواهند داشت.

در هنگام خرید دقت کنید که مبل دارای پارچه‌های خوبی باشد زیرا اگر این پارچه‌ها بی کیفیت باشند در مدت زمان کمی کیفیت خود را از دست می‌دهند و باید خیلی سریع آنها را تعویض کنید.

این موضوع می‌تواند هزینه‌های زیادی به شما تحمیل کند. اگر نگاهی به بازار مبلمان و پارچه‌های به کار رفته در آن‌ها کنید متوجه خواهید شد که بسیاری از این پارچه‌ها چینی هستند. اگر قصد خرید آنها را دارید باید توجه کنید که بهترین نوع آن را بخرید.

انواع مختلف پارچه‌های مبل را در زیر برای شما بررسی می‌کنیم تا در هنگام خرید بدانید که چه نوع پارچه‌ای و با چه مشخصاتی را خریداری کرده‌اید:

• پارچه نانو: این نوع پارچه‌ها معمولاً جز جدیدترین پارچه‌هایی هستند که در بازار یافت می‌شوند. این محصولات معمولاً ضد آب هستند و به راحتی لک نمی‌گیرند. از دیگر ویژگی‌های آن‌ها می‌توان به ضد حریق بودن و ضد باکتریال بودن آن‌ها اشاره کرد. این محصولات دارای لطافت و نرمی خاصی هستند.
• پارچه مخمل: این نوع پارچه‌ها دارای طرف‌داران بسیار زیادی در کشورمان هستند. از این محصولات برای مبل‌های کلاسیک و سلطنتی استفاده می‌شود و در رنگ‌های متنوعی هم در بازار موجود هستند.
• پارچه چرم: بسیاری از افراد هستند که از مبل‌های چرم و لاکچری استفاده می‌کنند. اگر دوست دارید از این نوع چرم‌ها استفاده کنید دقت داشته باشید که در هنگام خرید مبل چرم اصل و با کیفیت را خریداری نمایید تا دارای عمری طولانی باشد. علاوه بر این موضوع می‌توانید به راحتی و تنها با یک پارچه خیلی سریع آن‌ها را تمیز کنید.
• پارچه کتان: پارچه‌های کتان دارای شباهت‌های بسیار زیادی با پارچه‌های نخی هستند. البته باید دقت داشته باشید که این محصول معمولاً پس از گذشت زمان ممکن است دچار سایش و آسیب دیدگی شود. مشکل عمده‌ای که بر این نوع پارچه به وجود می‌آید چروک خوردگی آن است.

 

هیچ محصولی مطابق با انتخاب شما یافت نشد.

• پارچه مازراتی: این نوع پارچه دارای شباهت‌هایی با پارچه‌های مخمل است. در هنگام خرید مبل راحتی و مبل کلاسیک و مبل نئوکلاسیک توجه داشته باشید که این نوع پارچه‌ها را با هم اشتباه نگیرید. پارچه مازراتی معمولاً دارای سطح صاف‌تری به نسبت نوع مخمل است و و دانه‌های ریزی به صورت منظم در سطح این پارچه در کنار هم قرار گرفته‌اند.
در این جا تنها تعدادی از پارچه‌های موجود در بازار که در تولید مبل از آن‌ها استفاده می‌شود را برای شما بیان کردیم. به طور معمول انواع دیگری از این محصولات وجود دارد که در بازار از آن‌ها استفاده می‌شود. از جمله این محصولات پارچه‌های پشمی، نایلونی، ریون، پلی‌استر و نخی هستند.
عوامل مختلف دیگری هم وجود دارند که در هنگام خرید مبل باید به آن‌ها توجه داشته باشید. اگر قصد دارید تا مبل‌های راحتی خریداری شده را در اتاق‌های کوچکی استفاده کنید حتماً از پارچه‌هایی استفاده نمایید که دارای طرح‌های ساده‌تری هستند. این موضوع به آن دلیل است که استفاده از پارچه‌های دارای طرح‌های شلوغ باعث می‌شود تا اتاق و محل زندگی شما بی نظم و شلوغ‌تر به نظر بیاید. استفاده از پارچه‌های براق و درخشان به مانند پارچه‌های مخملی و دارای پرز باعث خواهد شد تا محل زندگی شما بزرگ‌تر به نظر بیاید. اگر دارای محلی بزرگ هستید حتماً از پارچه‌های مات که دارای پرز نیستند استفاده کنید.
در هنگام خرید مبل دقت داشته باشید که رنگ پارچه آن را متناسب با دکوراسیون منزل در نظر بگیرید. حتماً دقت داشته باشید که رنگ مبل شما با رنگ پرده‌ها، کف اتاق‌ها و فرش‌ها هماهنگی داشته باشد. اگر به طور مداوم پارچه‌های خود را تعویض می‌کنید می‌توانید با استفاده از سلیقه خودتان این کار را انجام دهید اما در صورتی که دیر به دیر این کار را انجام می‌دهید و دوست دارید پارچه‌ای که استفاده کرده‌اید را برای چندین سال استفاده کنید حتماً رنگ‌هایی را انتخاب کنید که خنثی باشند. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های طوسی کرم و خاکستری بر حسب سلیقه خود استفاده نمایید.
نتیجه گیری
همان گونه که خودتان هم می‌دانید مبل‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و این موضوع کار مشتریان برای انتخاب یک مبل خوب را بسیار سخت کرده است. تمامی مبل‌های موجود در بازار دارای مشخصات و ویژگی‌هایی هستند که باید آنها را بشناسید و با دانش بالا اقدام به خرید آن‌ها نمایید. ما در این مقاله تعدادی از این مشخصه‌ها را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

واحد تحقیق و توسعه مبلمان ایبلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مشاوره تخصصی خرید کنید
🎉 جشنواره تخفیف 🎉

برای اطلاع از آفرهای ویژه ایبلو شماره تماس خود را وارد کنید

از 5 تا 11 دی ماه