جستجو

صندلی

انواع صندلی

صندلی راحتی

صندلی راحتی به صندلی گفته می‌شود که در بخشی یا تمامی قسمت‌های نشیمن و تکیه‌گاه صندلی از ابر و پارچه پوشانده شده است. راحتی هنگام نشستن بروی این صندلی مهم‌ترین ویژگی آن است. معیارهایی که تعیین کننده راحتی صندلی است شامل:

 • ارتفاع نشیمن
 • عمق نشیمن
 • زاویه تکیه‌گاه
 • نوع و مقدار ابر بکار رفته
 • جنس و لطافت پارچه

انواع صندلی راحتی

صندلی راحتی شامل سبک‌های مدرن، مینیمال، بوهو و اسکاندیناوی می‌باشد. بسته به نوع طرح صندلی نشیمن، پشتی و پایه شکل خاص خود را دارد. برخی از صندلی‌‌ها پا را فراتر گذاشته و مرزهای طراحی را جابجا کرده‌اند بطور مثال صندلی راحتی بدون اسکلت که در تولید آنها از قالب ریزی حجیم ابر، بشکل صندلی استفاده شده است.

صندلی ناهار خوری

صندلی ناهار خوری همانطور که از نامش پیداست اصلی‌ترین کاربردی که دارد در کنار میز ناهار خوری برای صرف غذا می باشد. از دیگر کاربردهای این صندلی می‌توان به چیدمان آن در کنار مبلمان بعنوان صندلی میزبان و نشیمن بیشتر برای مهمانی‌ها اشاره کرد.  

صندلی میز ناهار خوری

صندلی میز ناهار خوری یکی از ابتدایی‌ترین نکات برای غذا خوردن راحت و لذت‌بخش است. ارتفاع نشمین صندلی میز ناهارخوری و تناسب آن با سطح میز باعث می‌شود تسلط بیشتری هنگام میل کردن غذا داشته باشید. نکته بعدی که راحتی شما را برروی صندلی میز ناهارخوری تضمین می کند زاویه استاندارد تکیه‌گاه است که شما را از پشت حمایت می‌کند. اگر زاویه پشتی بدرستی اجرا نشود ممکن است هنگام نشستن قوز کنید یا به پشت بیش از حد خم شوید.

صندلی غذاخوری

صندلی غذاخوری یا همان صندلی ناهار خوری در دو طرح مدرن و کلاسیک تولید می‌شود. اگر میز غذاخوری طرح سلطنتی یا کلاسیک دارین بهتر است صندلی غذاخوری شما از همان طرح منبتی باشد که روی صفحه و پایه‌ میز غذاخوری حک شده است. در صورتی که میز غذاخوری مدرن یا مینیمال دارین گزینه های بیشتری برای انتخاب طرح صندلی متناسب با میز غذاخوری خود دارید.

صندلی میز غذاخوری

صندلی میز غذاخوری تاثیر بسزایی در زیبایی میز غذاخوری و چیدمان منزل دارد. جایگاه میز غذاخوری بهمراه صندلی آن در پذیرایی و یا محدوده آشپزخانه است. اگر آن دسته از افرادی باشید که میز غذاخوری خود را در پذیرایی منزل قرار داده‌اید حتما تابحال از آن بعنوان میز جلسات خانه، دورهمی‌ها یا محلی برای گفتوگو استفاده کرده‌اید.

صندلی مطالعه

هر صندلی باتوجه به کاربرد و هدفی که برای آن تعیین شده است نام می‌گیرد. یک از کاربردهای صندلی در مطالعه و استفاده پشت میز است که کاربری تخصصی از صندلی مطالعه می‌طلبد. صندلی مطالعه باید ارتفاع نشیمن استاندارد 40 الی 42 سانتی متر از سطح زمین داشته باشد. پشتی صندلی بخوبی قوس کمر را پر کند و پهلوها را نیز دربربگیرد تا انرژی کمتری حین نشستن مصرف کنید. نکته بعدی استفاده از ابر باکیفیت در نشیمن و پشتی صندلی است که با وجود نشستن طولانی مدت بروی صندلی احساس خستگی نکنید. اگر ابر بکار رفته از حجم و کیفیت مناسب برخوردار نباشد هنگام نشستن بعد از مدتی خشکی اسکلت داخلی صندلی را حس می‌کنید که شما را از ادامه نشستن باز می‌دارد. پس کیفیت بالا و طراحی استاندارد مهم‌ترین شاخصه یک صندلی مطالعه خوب است. 

قیمت صندلی

قیمت صندلی به عواملی متفاوتی بستگی دارد. نوع چوب بکار رفته، قیمت ابر و پارچه از مهم‌ترین دلایل تاثیر گذار بر قیمت صندلی است. بازه حدودی قیمت صندلی ایبلو بین 4 الی 10 میلیون تومان می‌باشد.

خرید صندلی

خرید صندلی گاهی بصورت تک و گاهی با ست میز ناهارخوری می‌باشد. خرید صندلی از این بابت اهمیت دارد که ظاهر آن در دیزاین خانه تاثیرگذار است و حس راحتی صندلی در کیفیت گذراندن لحظات شیرین غذاخوردن با خانواده و یا دوستان. برای خرید اینترنتی صندلی ایبلو می‌توانید از همین صفحه اقدام کنید و در صورت تمایل به خرید حضوری، نمایشگاه ایبلو پذیرای حضور گرم شماست.  

 مجموعه ایبلو طیف گسترده‌ای از انواع صندلی‌ های به روز و شیک را ارائه می‌کند و به راحتی می‌توانید از آن‌ها در کنار میز نهارخوری و ست مبلمان در فضای پذیرایی استفاده کنید.

همچنین می‌توان تعدادی از این صندلی‌ها را در اتاق خواب و اتاق نشیمن همراه با یک میز کوچک قرار داده و روی آن نشسته و در کنار نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه به مطالعه کتاب مورد علاقه‌تان بپردازید. صندلی‌های موجود در مجموعه ایبلو تنوع بالایی دارند و می‌توانید ویژگی‌های هرکدام از آن‌ها را مشاهده کرده و صندلی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

مهمترین معیارهای طراحی انواع صندلی ایبلو

یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی  انواع صندلی‌ های ایبلو به آن توجه شده استاندارد بودن ابعاد صندلی است.

راحتی و انعطاف‌پذیری قسمت نشیمن و تکیه‌گاه صندلی از نظر خریداران یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید باید مدنظر قرار بگیرد. در تولید تمام صندلی‌های ایبلو از اسفنج‌های متراکم و باکیفیت استفاده شده است. از این رو هم انعطاف و راحتی مناسبی دارد و هم بعد از مدتی استفاده دچار افت حجم نمی‌شود.

صندلی‌ها از نظر متریال بکار رفته در تولید آن‌ها نیز متنوع هستند. فریم انوع صندلی‌های ایبلو از جنس چوب راش است و تنها از نظر سبک طراحی، رنگ و جنس پارچه استفاده شده برای روکش نهایی باهم تفاوت دارند.

تنوع صندلی‌های تولید شده در مجموعه ایبلو به قدری زیاد است که دست شما را برای انتخاب آزاد گذاشته است. اگر می‌خواهید برای خانه، دفتر کار و یا شرکت خود صندلی بخرید، یا در فضای آرایشگاه، کافه و رستوران به تعدادی صندلی نیاز دارید می‌توانید با آسودگی خاطر از کیفیت و راحتی صندلی‌ها از مجموعه ایبلو خرید کنید.

سوالات متداول

صندلی‌ نیز مانند سایر مبلمان در سبک‌های متنوعی تولید می‌شوند و از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به صندلی‌ کلاسیک، صندلی مدرن و نئوکلاسیک اشاره کرد.

یکی از مهمترین مسائلی که در انتخاب انواع صندلی‌ باید به آن توجه شود استاندارد بودن ابعاد صندلی است. این ویژگی باعث می‌شود هنگام نشستن بر روی صندلی احساس راحتی داشته باشید.

برخی از صندلی‌ها دارای تکیه‌گاه بلند هستند و به طور کامل پشت افراد را پوشش می‌دهند. اما بعضی دیگر در قسمت پشتی خود دارای فضای خالی هستند که می‌توان آن را با بالش و کوسن مخصوص پر کرد.
راحتی و انعطاف‌پذیری قسمت نشیمن و تکیه‌گاه صندلی از نظر خریداران یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید باید مدنظر قرار بگیرد. صندلی‌ها از نظر متریال بکار رفته در تولید آن‌ها نیز متنوع هستند.

11 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر ابعاد و اندازه صندلی‌ها برای استفاده همه افراد مناسب است یا خیر؟

  1. در جواب این سوال باید بگوییم بله. یکی از مهمترین مواردی که هنگام طراحی و تولید صندلی‌های ایبلو رعایت می‌شود درنظر گرفتن اندازه صندلی‌ها براساس استاندارد و ارگونومی بدن انسان است. بلندی پایه‌ها، عرض و عمق نشیمن و ارتفاع پشتی صندلی به گونه‌ای است که افراد جوان و سالخورده به راحتی می‌توانند روی آن بنشینند. بیشتر صندلی‌ها دارای پشتی سراسری هستند که به طور کامل پشت و کمر شما را پوشش می‌دهد. اما برخی مدل‌ها مثل صندلی‌های خانواده اورلاندو بخاطر طراحی خاص تکیه‌گاه سراسری ندارند و درصورت نیاز می‌توان از بالش و کوسن استفاده کرد.

 2. سلام روز بخیر. من از رشت هستم. می خواستم بپرسم فریم صندلی‌ها چقدر مقاومت دارند و از چه چوبی ساخته شدند؟

  1. سلام، خوشحالم که ما از شهر رشت هم مخاطبینی مثل شما داریم، افرادی که روی صندلی‌ها می‌نشینند وزن یکسانی ندارند و بار وارد شده به صندلی نسبت به افراد متفاوت است. به همین دلیل در مجموعه ایبلو فریم تمام صندلی‌ها را به گونه‌ای ساخته‌ایم که از مقاومت بالا برخوردار باشد. استفاده از چوب راش درجه یک برای ساخت فریم تاثیر بسیار زیادی در استحکام و دوام صندلی دارد. همچنین در اتصال بخش‌های مختلف فریم به یکدیگر بجای چسب از اتصالاتی مثل پیچ استفاده می‌شود.

 3. سلام روزتون بخیر، صندلی‌های ایبلو تا چه حد راحت هستن؟ آیا گودی کمر را پر می کنن یا نه؟

  1. سلام روز بخیر، ممنون از توجه شما، راحتی یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب صندلی‌ست. چه در کنار میز ناهارخوری از صندلی‌ها استفاده کنید و چه در مکان‌هایی مثل رستوران، کافه و … به هرحال افراد مدتی را به نشستن روی صندلی‌ اختصاص می‌دهند. صندلی‌های ایبلو دارای نشیمن و تکیه‌گاه راحتی هستند و هنگام نشستن بر روی آن‌ها احساس راحتی را به شما منتقل می‌کنند. همچنین بعد از بلند شدن از روی صندلی در قسمت کمر و پاهای خود احساس درد و ناراحتی نخواهید داشت.

  2. سلام وقت بخیر، بله صندلی های ایبلو بسیار راحت هستن و صندلی های کلاسیک مانند، لیونا،لناو…کاملا گودی کمر را پر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مشاوره تخصصی خرید کنید
🎉 جشنواره تخفیف 🎉

برای اطلاع از آفرهای ویژه ایبلو شماره تماس خود را وارد کنید

از 5 تا 11 دی ماه